Sedačky s sedacie súpravy

Sedačky

Po namáhavom dni má každý právo na chvíľku oddychu v pohodlí svojho domova. Dokonca krátke leňošenie cez deň patrí k dôležitým protistresovým opatreniam. Sedacia súprava v súčastnosti plní funkciu centrálneho bodu v našej domácnosti. Tu sa stretávame, odpočívame, hľadáme pokoj, alebo akýsi hrejivý pocit domova. V našom e-shope Nábytok-profi si určite vyberiete svojho sedačkového miláčika. Na výber tu máme veľký počet sedačiek. Tak ako je rôznorodý vlastný štýl alebo vkus pri výbere nábytku, tak isto sú aj rozličné použité materiály, funkcie a dizajn.

Aby sme si príjemne oddýchli a zrelaxovali je dôležitý výber dobrého a kvalitného sedacieho nábytku. Sedenie je dokonca pre človeka oveľa namáhavejšie ako chôdza. Nesprávne sedenie spôsobuje problémy s chrbticou, krvným obehom, dýchaním. Správny výber teda ovplyvňuje naše zdravie. Kvalitný sedací nábytok by mal mať optimálnu výšku sedacej časti. Operadlo by malo byť prispôsobené tvaru chrbtice.

Ako sa výrábajú sedačky a z čoho sa vlastne skladajú?  Pri pohľade na sedaciu súpravu vidíme len výsledný tvar spolu s vrchnou vrstvou poťahu. Čo sa tam nachádza?

Sedací nábytok tvorí predovšetkým konštrukcia-kostra, výplň a samozrejme poťah. Konštrukcia sa skladá z drevenej najčastejšie bukovej kostry a drevotriesky, alebo lepenky - pospájanej skrutkami a lepením. Do kostry sa následne vkladajú rôzne mechanizmy, ktoré celkovo charakterizujú vlastnosti sedačky / napríklad rozkladanie, sklopná opierka chrbta atď../ Dôležitým kritériom pri výbere výplne je odolnosť voči presedeniu. Stále sa používa  polyuretánová pena, HR pena, mäkké poddajné duté vlákna. Pri drahších luxusnejšíhch modeloch sa používa do vakúšov perie. Do výplne sa sendvičovo s molitanom vkladajú vlnovcové prípadne tlačné pružiny. Poťahové materiály svojim moderným technickým spracovaním plnia nielen estetickú funkciu ale umožňujú ľahkú údržbu a dlhšiu životnosť sedačiek. 

Vo všeobecnosti platí zásada kupovať sedačky u väčších a overených výrobcov, kde je zabezpečená ideálna technológia výroby, použitie kvalitných materiálov a pokiaľ je to potrebné rýchle vybavenie reklamácie prípadne pozáručný servis. Prajeme vám pokojné vyberanie z pohodlia vášho domova.

Spôsob zobrazenia

mail nabytok profi

nabytok@nabytok-profi.sk, prevádzková doba pondelok - piatok od 9.00 do 15.00 hod 

kontakt profi nabytok

HOTLINE: 0907 579 925

 

 

 

E-shop

© 2024 Nábytok Profi, Považská Bystrica - nábytok skladom dodanie do 3 dní • tvorba eshopu cez UNIobchod, webhosting spoločnosti WEBYGROUP